ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8772076
*
nr 877 2076
Spegel
Jugendram, 72
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2014
kl 18:51:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 09:46:13
1
100 kr
21/2 20:40:06
2
150 kr
23/2 08:45:15
3
200 kr
23/2 10:22:14
2
300 kr
23/2 16:08:12
4
300 kr
23/2 17:55:54
1
350 kr
24/2 13:38:19
3
400 kr
24/2 15:53:25
2
500 kr
24/2 15:54:05
2
600 kr
24/2 18:44:55
5
500 kr
24/2 18:46:23
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jugendram spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 877 2076
Spegel
Jugendram, 72
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/2 09:46:13 | 1 | 100 kr |
21/2 20:40:06 | 2 | 150 kr |
23/2 08:45:15 | 3 | 200 kr |
23/2 10:22:14 | 2 | 300 kr |
23/2 16:08:12 | 4 | 300 kr |
23/2 17:55:54 | 1 | 350 kr |
24/2 13:38:19 | 3 | 400 kr |
24/2 15:53:25 | 2 | 500 kr |
24/2 15:54:05 | 2 | 600 kr |
24/2 18:44:55 | 5 | 500 kr |
24/2 18:46:23 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jugendram spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27